Sayfalar

Isı Yalıtımı, Isı Yalıtım Nedir, İç Cephe Isı Yalıtım

Isı Yalıtımı

Isı Yalıtımı (Isı Yalıtım Hakkında Bilgiler)

Isı yalıtımı ülkemizde en önemli konulardan biri ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı binalarda uygulaması şartlarına göre olduğunda enerji tasrrufunda önemli maliyetide ortadan kaldırmaktadır. Isı yalıtımı bir çok yerde yanlış uygulandığından çoğu zaman enerji tasarrufunda kayıplara neden olmaktadır. Isı yalıtım herzaman ve her uygulamada önem arz etmektedir. Isı yalıtımı binalarda nasıl uygulanması gerktğini ve ısı yalıtımını en iyi olanının hangisi olacağını detayları ile aşağıda bilginize sunacağız.

Binalarda ısı yalıtım mantolama %60 oranında tasarruf sağlar. Bu nedenle mantolama ve yalıtım önemlidir. Dış cephe mantolama bilgilerive ısı yalıtım hakkında geniş bilgi almak için iletişime geçebilir ya da mail atabilirsiniz.

Hangi Isı Yalıtım?

Evet hangi ısı yalıtım ? Isı yalıtım en önemli konu ısı yalıtım başlıca sorunları ve çözümleri, öncelikle ısı yalıtım yapılacak olan binanın hava şartları göz önünde bulundurulmalı daha sonra kaç cm ısı yalıtım levhası uygulanmalı ona bakılmalı ve en doğru malzeme uygulanmalıdır. Isı yalıtımında binalara uygulanan mantolamanın ısı köprüsü oluşturmayacak şekilde yapılmasıdır. Peki ısı köprüsü nedir? Isı köprüsü binalarda içerden yada dışardan yapılan mantolama uygulamasında açık kalacak bölge olduğunda yada eksik konulan ısı yalıtım levhası olduğuna bu bölgelerde ısı köprüleri oluşmaktadır bu nedenlede ısı yalıtımında enerji tasrrufu açısından maliyeti azaltmamakla beraber ısı tasrruf kaybına yol açmaktadır . Bu nedenle ısı yalıtım uygulamasında bu detay mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

EN İYİ ISI YALITIM NEDİR ?

En iyi ısı yalıtım o bölgenin hava şartlarına göre uuygulaması yapılan ve kalite standartlarında olan aderansı yüksek ısı yalıtım grubudur. Burada en iti ısı yalıtm malzemesi karbonlu eps ve taş yünü ısı yalıtım levhasıdır. Isı yalıtımı ön planda tutulduktan sonra binalarınıza dekoratif amaçlı uygulama yaptırmalısınız. Isı yalıtımı tam olmayan binaların ve dairelerin bu manda fazla faydası olmayacaktır. Isı yalıtım uygulama firmalarının iş verene bu konu hakkında tam bir bilgi vermeleri elzemdir.

ISI YALITIM MALİYETİ NEDİR ? 

Isı yalıtım maliyeti hesaplaması yukarıda mantolama bloğunda yazılan birimlerdir dilerseniz oradanda ısı yalıtım maliyetlerine bakıp bilgi edine bilirsiniz. Isı yalıtım maliyetleri illere göre ve uygulama şekillerine göre değişmektedir. Burada önemli olan ısı yalıtımında maksimium düzeyde verim almaktır. Isı yalıtım binalarda lüx olarak değil genelde enerji tasarrufundaki maliyetleri minimuma indirmektir. Dış cephede de iç cephede de ısı yalıtımı aynı tasarrufu sağlamaktadır. Bu nedenle ısı yalıtımında önemli olan tüm ürün kalemlerinin standartlara uygun olarak yapılmasıdır.  Isı yalıtımı olmayan veya ısı yalıtımı yapılamayan binanın çok güzel olması maliyetleri düşürmedikten sonra pek fazla kıymeti olmayacaktır.

Mantolama, dış cephe mantolama, bina mantolama, ısı yalıtım ve izolasyon için iletişim bölümlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Isı Yalıtım lüx değil ihtiyaçtır.

Bir sonraki makalemiz olan Yalıtım Nedir? başlıklı konuda yalıtım, yalıtım nedir, ısı yalıtımı, su yalıtımı, ses yalıtımı hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.01.1970(Güncelleme)
1786
0
5 - 1 / 5
Cephe Mantolama Yalıtım
Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf