Dış Cephe Mantolama'da 1.Sınıf Malzeme ve İşçilik İle,
Kredi Kartı ve Senet Taksiti Avantajlarından Faydalanın.

Isı Yalıtım Hataları, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Isı Yalıtım Hataları

Isı Yalıtım Hataları

Isı Yalıtım hataları nelerdir? Dış cephe mantolama da ısı yalıtım uygulamaları yapılmaktadır bu ısı yalıtım larda en çok yapılan hatalar bina sıvalarında ki terazi ve gönye kaçıklarıdır. Dış cephe mantolama bizim ülkemizde daha yeni yeni uygulanmaktadır ve mantolama ısı yalıtım yapan şahıs ve firmalar yalıtım konusundaki çoğu detayları atlamaktadırlar. Bu gevşeklik ve iş bilmez uygulamalarda ısı yalıtım konusundaki enerji tasarrufu konusunu en düşük oran a indirmesidir. Yani enerji tasarrufu yapalım derken bu tasarruftan tam faydalanılamamaktadır. Isı yalıtım hatalarının bir diğeri ise uygulamalardaki ısı köprülerini dikkate almamaktır. Önemli olan dış cephe mantolama da tüm alan ve bölgelerin yalıtımı nın yapılmasıdır, burada da kolayına kaçılan işlerde maliyetler ve uygulamalar sorun oluşturmaktadır. Bu nedenle dış cephe mantolama, ısı yalıtım, bina mantolama, cephe yalıtım mantolama konusunda sözleşme ve şart nameler tam manası ile dosyalarınıza eklettiriniz, ehil olan firmalar ile uygulama yapınız.

 Isı yalıtım hataları başlıca nedenleri yalıtım konusunda ehil olmamaktır. Yalıtım yaparken acele etmektir. Yalıtım yapılacak bölge teşhisinin yarım olması, yalıtım uygulama elemanının ehil olmaması, yalıtım malzemesinin kalite standartlarının altında olması, yalıtım hatalarının başlıca nedenleridir. Isı yalıtımda diğer uygulamalar gibi önem arz etmektedir. Yalıtım genelde bütçe ile alakalıda olsa zorunlu olduğundan yaptırılmaktadır. Bu nedenle yalıtım hatalarına maruz kalmamak için ehil olan bir firma veya uygulamacı şahıslar ile yalıtımın yapılması en uygun olanıdır.

Bir sonraki makalemiz olan Isı Yalıtım Çözümleri başlıklı konuda yalıtım çözümleri, ısı yalıtım çözümleri, ses yalıtım çözümleri, su yalıtım çözümleri hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

2153 Okuma 0 Yorum 5 - 1/5 Pdf Dökümanı

Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; editörler tarafından incelenip, onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.