Dış Cephe Mantolama'da 1.Sınıf Malzeme ve İşçilik İle,
Kredi Kartı ve Senet Taksiti Avantajlarından Faydalanın.

Isı Yalıtım Hataları, Isı Yalıtımı Nasıl Yapılır

Isı yalıtım hatalarına dikkat etmekle birlikte ısı yalıtımı nasıl yapılır kısaca bilgilendirmenin bulunduğu makale sayfamızdır.

Isı Yalıtım Hataları

Isı Yalıtım Hataları

Isı Yalıtım hataları nelerdir? Dış cephe mantolama da ısı yalıtım uygulamaları yapılmaktadır bu ısı yalıtım larda en çok yapılan hatalar bina sıvalarında ki terazi ve gönye kaçıklarıdır. Dış cephe mantolama bizim ülkemizde daha yeni yeni uygulanmaktadır ve mantolama ısı yalıtım yapan şahıs ve firmalar yalıtım konusundaki çoğu detayları atlamaktadırlar. Bu gevşeklik ve iş bilmez uygulamalarda ısı yalıtım konusundaki enerji tasarrufu konusunu en düşük oran a indirmesidir. Yani enerji tasarrufu yapalım derken bu tasarruftan tam faydalanılamamaktadır. Isı yalıtım hatalarının bir diğeri ise uygulamalardaki ısı köprülerini dikkate almamaktır. Önemli olan dış cephe mantolama da tüm alan ve bölgelerin yalıtımı nın yapılmasıdır, burada da kolayına kaçılan işlerde maliyetler ve uygulamalar sorun oluşturmaktadır. Bu nedenle dış cephe mantolama, ısı yalıtım, bina mantolama, cephe yalıtım mantolama konusunda sözleşme ve şart nameler tam manası ile dosyalarınıza eklettiriniz, ehil olan firmalar ile uygulama yapınız.

 Isı yalıtım hataları başlıca nedenleri yalıtım konusunda ehil olmamaktır. Yalıtım yaparken acele etmektir. Yalıtım yapılacak bölge teşhisinin yarım olması, yalıtım uygulama elemanının ehil olmaması, yalıtım malzemesinin kalite standartlarının altında olması, yalıtım hatalarının başlıca nedenleridir. Isı yalıtımda diğer uygulamalar gibi önem arz etmektedir. Yalıtım genelde bütçe ile alakalıda olsa zorunlu olduğundan yaptırılmaktadır. Bu nedenle yalıtım hatalarına maruz kalmamak için ehil olan bir firma veya uygulamacı şahıslar ile yalıtımın yapılması en uygun olanıdır.

Bir sonraki hizmetimiz olan başlıklı konuda hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu hizmetimizi de inceleyebilirsiniz.

2047
0
5 - 1/5

Soru Sorabilir - Yorum Yapabilirsiniz.
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.