Dış Cephe Mantolama'da 1.Sınıf Malzeme ve İşçilik İle,
Kredi Kartı ve Senet Taksiti Avantajlarından Faydalanın.

Mantolama Tasarrufu Ve Mantolama Faydaları Hakkında

Mantolama hakkında, mantolama faydaları, mantolama tasarrufu, sorunları, çözümleri ve mantolamanın nasıl yapıldığına dair bilgiler verilmektedir.

Mantolama Hakkında

Mantolama tasarruf için uygulanır. 10 Sene önceki mantolama ile şimdi ki farklı olmaktadır. Yapılan hatalar ve eksikler zamanla görüldüğünden neredeyse her yıl uygulamaları değişmektedir. İlk yapılan mantolamada karbon takviyesi yoktu ve xps mantolama en yoğun olanıydı. Bu şekilde yapılan mantolamada kullanılan eps nin mukavemetinin az olduğu görüldüğünde dansitesi yükseltilip ve dinlendirlmiş halde uygulama yapıldı ve mantolamada bir adım daha öne geçildi. Özellikle tuğla binalar ve eski yapılarda xps kullanıldı kısaca xps gaz ile şişirilen bir ürün olduğundan yangın yürütmektedir. Binalarda yangınların fazla alevli ve söndürülmesinin zor olma sebebi xps mantolamanın ülkemizde ilk ve yoğun olarak uygulanamasından kaynaklanmaktadır. Mantolama lüks değil esasen ihtiyaçtır. En iyi ve en uygun uygulama şeklini seçmeliyiz. Makalemizi okursanız, en kaliteli ve uzun ömürlü mantolamayı alatacağız.

Mantolama Bilgi

Dış cephe de kullanılan yalıtım malzemesi olan mantolama hakkında kısa ve anlaşılır bilgi verelim. Tuğla olan binalarda mutlaka kaba sıva yaptırdıktan sonra uygulama yaptırınız. Bunun nedeni eps, taş yünü vb gibi mantolamaların arka yüzleri tam dolgulu yapıştırma malzemesi olmalıdır. Bu nedenle yalıtım yapılmadan evvel kaba sıva mutlaka yaptırınız. Soğuk ve sıcak hava daire içerisine köprü oluşturmayacağı şekilde sıkı ve eksiksiz uygulanmalıdır. Yalıtım uygulamasında ısı köprüleri oluştuğnda yalıtımda verim ve tasarruf düşmektedir. Mantolama detaydır. Uygulama hakkını vererek yapılmalıdır. Yalıtım ezber bir uygulama değildir.

Mantolama Seçimi

Cphenizi yaptıracaksınız ozaman en ideal olanı seçmelisiniz en ucuz olanı değil. Yalıtımı yapılan binaları tekik ediniz bilgi alınız hangi handikaplar ve hangi faydalı uygulama biçimleri vardır öğreniniz. Bunu yazmamızdaki kasıt yanlış bilgilendirmelerle yapılan uygulamanın adı sadece mantolama olmaktadır. Halbuki yalıtım doğru uygulandığında tasarrufu ve faydasını hemen anlayacaksınız. Mantolama seçimi binaların yapılarına göre olmaktadır. Yeni binaların mantolama şekli, tuğla binaların, btb cam mozaik binaların, eski taş yapıların, gaz beton tuğla binaların, kireçli sıva binaların vb gibi binaların mantolama malzemeleri farklı olabilmektedir.

Mantolama Tasarrufu Var Mıdır?

Mantolama yalıtımda tasarruf etmenin en kolay uygulama şekli tüm cephelerin balkon altı ve içi dahil tüm alanların kaplanmasıdır. Bu şekilde olan bir mantolamanın tasarruf oranı %65 dir. Bu uygulama yapıldığıda yaz ve kış aylarındaki farkı göreceksinizdir.

Mantolama Sorunları

Binalarda yapılan mantolamalarda karşılaşılan sorunların başında mukavemeti az olan ve dökülme yapan mantolamalardır, Mantolama yapıldıktan sonra daire içerisinde rutubet ve nem oluşumlarıdır, yalıtımda tasarrufun istenilen rakamlarda olmayışıdır, daire içersinde sonradan kararma ve terlemelerini oluşu küflenmelerin oluşudur.

Mantolama Sorunlarınnı Çözümü Nedir?

Mantolama yapılan binada dökülme ve kopmalar var ise dübelleme işlemi yapmadan dökülen ve deforme olan bölümler aderansı mukavemeti yüksek yapıştırma harcı ve sıvası kullanılmalıdır. Sonkat boyada ise tutucu gücü yüksek akrilik silikon katkılı tse iso ce belgel boyalar kullanılmalıdır. Daire içerisinde nem rutubet varise bu bölgeler eps tavan kaplama yapılmalı ve daire en az 2 ay aralıklarla havalandırılmalıdır. Mantolama işlemi bittikten sonra daire içerisinde terlme ve küf vb gibi sorunlar oluştuğunda dairenizi havalandırınız bu şekilde çözüm bulamazsanız salon veya odanıza 1 adet menfez açmanız (elektrikli menfez kullanmak daha iyidir.)yeterli olacaktır. 

Dış cephe mantolama, bina mantolama ve ısı yalıtım 2015 kış ayında nasılda aranır oldu. Tasarruf açısından da en ideal bir yalıtımdır ve binalara uzun ömür verir. Mantolama kış aylarında kendini hissettirir. Uygulaması yapılan bir bina ile  uygulaması yapılmayan bir binanın farkı çok fazladır. Mantolama fiyatları, genelde taksitli yapılmaktadır. Mantolama yaptırın ve enerji tasarrufu sağlayın, 2 kış sonunda maliyetinizi ciro edin. Mantolama lüx değil ihtiyaçtır, ısı köprülerini ortadan kaldırır. Kaliteli ve iyi mantolama farkı tasarruf olarak ortalama % 60 oranındadır. Mantolama yazın serin tutar, kışın sıcak tutar, mantolama yaptırınız farkı görünüz. Dış cephe mantolama, bina yalıtım, bina ısı yalıtım, cephe mantolama, ısı yalıtım ile alakalı fiyat alınız...

Mantolama Dekorasyon

Mantolama ve dekorasyon iki kalemdir. Mantolama dekorasyon yapılırken detaylar önemlidir mantolamanın yanında dekorasyon olurken enerji tasrrufuda önemlidir. Mantolama dekorasyon fiyatları uygulama kalemlerine göre değişmektedir. Mantolama fiyatları ve dekorasyon fiyatlarını web sitemizden iletişime  geçerek alabilirsiniz. 

Mantolama Nasıl Yapılır?

Mantolama binanın şekline ve yapı durumuna göre değişir . Mantolama yapılmadan önece önemli olan hangi malzeme kullanılacağıdır. Bu makalemeizde mantolama nerlerde ve hangi binalarda nasıl yapılır detayları ile bulacaksınız.

Yeni binalarda mantolama: Yeni binaların yapılarında mantolama her çeşidi uygulanabilir önemli olan yeni binalarda ki mantolama kaleminin kalite standartlarında olmasıdır. Yeni binalarda tavsiye edilen mantolama karbonlu eps'dir. Dekoratif ve görsel uygulamalardaki mantolama malzemesi ise fugalı mantolamadır. Fugalı mantolama malzemesi hem görseldir hem de enerji tasarruflu sağlıklı olan bir üründür. Fugalı mantolamada ThermoSiding markasını tavsiye etmekteyiz.

Mantolama nasıl yapılır: Mantolama uygulamasını madde madde açıklamak gerekirse; uygulama yapılmadan evvel güvenlikli iskele kurulur. Daha sonra ipinde ve şakülünde olan cephe iskelesi, dış cephe filesi ile örtülür. Dış cephede mantolama uygulamasına engel olan unsurlar temizlenir. Daha sonra dış cepheye uygun olan mantolama malzemesi uygulamaya başlanır. Uygulama ise; eps levha üzerine 10mm-12mm çelik tarak uygulaması ile alt yüzeye tamamı ile sürülür ve yapıştırma işlemi yapılır. Devam eden uygulamada yapıştırma işlemi bittikten sonra, dübel atma işlemine geçilir. Dübel atma işlemi 1 adet eps üzerine 4 adet dübel bağlantılı şekilde atılır. Bundan sonra 160gr donati filesi uygulanır. Donatı filesi uygulaması, her file üzerine 10-15cm bindirerek uygulanır ve sıvama işlemine geçilir. Mantolama sıva uygulaması dış yüzey düzeltilene kadar devam etmelidir. Mantolama sıvasından sonra ince minaralli ve tane dokulu dediğimiz dekoratif kaplama uygulanır. Dekoratif kaplama uygulaması astar malzemenin üzerine uygulanmalıdır. Bundan sonra dış cephe silikonlu boya veya muadili bir boya uygulamasına geçilip uygulama işlemi sonlandırılır. Bu  uygulama işlemi standart mantolama uygulamasıdır. Diğer uygulama kalemi ise fugalı mantolamadır. Fugalı mantolama uygulaması ise diğer mantolama uygulama kalemlerinin aynısıdır. Burada sadece fugalı mantolama kendisi sıva kaplı ve dekoratif olduğundan dolayı sıva filesi, sıva, dekoratif ve dübel gerektirmez. Mantolama standartına göre fugalı kaplama buna göre daha maliyetlidir. Fugalı mantolama uygulamasında önemli olan malzeme kalitesidir. Fugalı kaplama TSE Standartlarında olamalıdır. Fugalı matolama %55 oranında tasarruf sağlamaktadır ve aynı zamanda ses yalımlı ve yangın yalıtımlıdır.

Bir sonraki hizmetimiz olan Enerji Kimlik Belgesi başlıklı konuda enerji kimlik belgesi fiyatları, enerji kimlik belgesi , bep-tr, bep, beptr, bep tr, ekb hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu hizmetimizi de inceleyebilirsiniz.

511
0
3.5 - 1/5

Soru Sorabilir - Yorum Yapabilirsiniz.
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.